Test na HCV - prosty krok do zdrowia

Aktualności » Test na HCV - prosty krok do zdrowia

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starogardzie Gdańskim informuje, że na terenie województwa pomorskiego realizowany jest ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku HCV pn. „Test na HCV – prosty krok do zdrowia”. Jego celem jest zwiększenie wykrywalności zakażeń wirusem C wśród społeczeństwa oraz ograniczenie powikłań i zmniejszenie śmiertelności związanych z przewlekłym zakażeniem, a w dłuższej perspektywie zminimalizowanie jego występowania. W ramach tego programu osoby dorosłe mogą wykonać bezpłatne badania w kierunku obecności przeciwciał anty – HCV, które są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pomimo, że nie ma szczepionki przeciwko zakażeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C, leczenie jest aktualnie skuteczne i łatwo dostępne. Szacuje się, że w Polsce 80 % osób zakażonych nie jest świadoma zagrożenia z uwagi na bezobjawowy przebieg tej choroby nawet przez wiele lat. Właśnie dlatego warto zbadać się w tym kierunku w jednym z punktów bezpłatnego testowania. Nie czekaj zbadaj się teraz!

 

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące programu „Test na HCV – prosty krok do zdrowia” znajdą Państwo na stronie internetowej pod linkiem http://www.testnahcv.com.pl/.

 

Na terenie powiatu starogardzkiego badania wykonywane są w Centrum Medycznym Polmed S.A. w Starogardzie Gdańskim przy ul. Kopernika 21 (pokój nr 5 I piętro od 10:30 - 18:00) oraz w placówkach w Zblewie, Semlinie i Rywałdzie.